O nas


Top 10 informacji o MULTI COMMUNICATIONS

Niezależnie od tego czy dotarłeś do nas dzięki rekomendacji naszego klienta, przez Facebooka, Instagrama, czy też poprzez wpisywanie do Google’a fraz: szukam agencji PR, agencja PR Warszawa, agencja content marketing - dziękujemy Ci za zainteresowanie naszą firmą. Skoro zatem jesteś na tej zakładce, pewne chciałbyś dowiedzieć się najważniejszych informacji dotyczących naszej agencji.

Oto TOP 10 informacji o Multi Communications:

#1 Multi Communications to nowoczesna agencja PR 

Consulting Public Relations to zarówno PR dla firm i dla produktów. Realizujemy projekty Employer Brandingowe, CSR, kryzysowe, launche, media relations, mapujemy interesariuszy i planujemy strategie dotarcia do nich, organizujemy szkolenia medialne. Nowoczesny PR to jednak dużo, dużo więcej. To współpraca w grupach projektowych z kontentowcami, eventowcami, social media gurus, domami mediowymi i wieloma innymi ekspertami, z którymi często działamy wspólnie na złożonych projektach nastawionych na konkretny cel. Na zmianę postaw, na motywacje do podejmowania konkretnych decyzji.

Udzielamy się branżowo i współtworzymy PR w Polsce poprzez aktywne uczestnictwo w Związku Firm Public Relations (ZFPR). Właściciele Multi są ekspertami branżowymi i jurorami konkursów Cannes Lions, Kreatura, czy Złote Spinacze.

#2 agencja eventowa Multi Event

Event management jest domeną zespołu Multi Event, który od początku działania jest integralną częścią Multi Communications. Nasi producenci wydarzeń organizują konferencje, oficjalne gale, specjalne uroczystości, premiery produktów, roadshows, wydarzenia wewnętrzne, pikniki, imprezy motywacyjne, obsługują projekty targowe i wystawiennicze. Robimy boskie eventy.

Jesteśmy członkiem Klubu Agencji Eventowych, działającego w ramach Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR. Prowadzimy dialog na rzecz rozwoju branży eventowej w Polsce. Śledzimy najnowsze trendy i nie powtarzamy zgranych scenariuszy.

#3 Multi influencer marketing

O sukcesie firmy lub produktu coraz częściej decydują influencerzy. Facebook, Instagram, Snapchat, YouTube, czy blog mogą być fantastycznym środowiskiem, dzięki któremu influencer wpłynie na Twoją widownię lub grupę docelową.

Realizujemy kampanie z wieloma naraz lub z pojedynczymi twórcami internetowymi. Zarówno działania długodystansowe jak i krótkie sprinty. Z pomocą digital influencers trafiamy do konkretnych widowni i wpływamy na nie. W ten sposób zwracamy uwagę na nowe trendy, usługi, produkty lub rewitalizujemy te dostępne już od jakiegoś czasu na rynku. Rotujemy wśród nich produkty. Dbamy o możliwie najlepsze opinie. Poprzez influencerów często zwracamy też uwagę na problemy społeczne.

Dysponujemy własną bazą influencerów, jednak w wybranych projektach koordynujemy akcje również ze znanymi platformami influencerskimi.

#4 social media

Social media to miejsce na fantastyczny, bezpośredni kontakt z konsumentami. Prowadzimy tam profile dla naszych klientów. Najczęściej w ramach dużych projektów, dbając o to, aby przekaz skutecznie współgrał z każdym innym kanałem komunikacji. Często spełniamy się w realizacji tylko kanałów społecznościowych.

Poza przygotowywaniem i publikowaniem treści, zajmujemy się optymalizacją wydatków reklamowych. Dbamy o to, aby komunikat trafił jak najniższym kosztem do jak najlepiej dobranej grupy docelowej.

#5 przede wszystkim dobry content marketing

Content Marketing to, w największym skrócie, zajmowanie się treścią jak produktem i dbanie o jego dopasowanie, dostępność, wartość i promocję. Zajmujemy się zatem tworzeniem treści, content hubów i contentowym marketing-mixem.

W ramach strategii contentowych analizujemy i dobieramy realne cele tworzenia treści. Później tworzymy ciekawą, motywująca historię jaką opowiadać ma marka. W kolejnym etapie określamy widownię, najczęściej poprzez tworzenie konkretnych person contentowych. Konsekwentnie planujemy proces relacji z odbiorcami, dobór konkretnych kanałów, jak serwisy contentowe, media społecznościowe, PR, eventy i wiele innych. Tworzymy kalendarze terminów publikacji. Określamy KPI, po których poznajemy czy projekt realizuje przede wszystkim biznesowe cele klienta.

#6 pracujemy z bardzo znanymi i mniej znanymi firmami i markami

Pracujemy na stałe lub projektowo dla bardzo znanych i prestiżowych marek, jak Huawei, Durex, Mercedes-Benz, Carlsberg i Microsoft. Prowadzimy też komunikację dla firm i marek mniej znanych szerokiej publiczności, ale wyjątkowych, działających lokalnie, wchodzących na rynek lub działających w wąskich dziedzinach, takich jak: YIT, Elavon, CD, Menard czy BNP Paribas Securities Services.

Lubimy podtrzymywać rozpoznawalność marki lub ją tworzyć. To właśnie my kontrybuowaliśmy we wzrostach świadomości - praktycznie od zera - takich marek jak Beko, Shell V-Power, wspomniane kosmetyki CD, wina musujące Cava czy program Shell Smart.

#7 mamy specjalizacje branżowe

Znamy się na naszych usługach. Znamy też specyfikę branż, w których działają nasi klienci. Poniżej przedstawiamy wybrane branże:

Technologie – pracujemy dla Huawei i Honor (Consumer, Carrier, Enterprise), Elavon, Microsoft. Wcześniej realizowaliśmy projekty między innymi dla Philips, Belkin, Polar, Toshiba, Asus i wielu innych

AGD – ostatnie cztery lata z Electrolux, wcześniej z Philips, Beko i Whirlpool, obecnie z Blueair

Ubezpieczenia, bankowość i finanse – wiele lat współpracy z Nationale-Nederlanden, Volkswagen Financial Services (Volkswagen Bank Polska), PKO BP (Obligacje Skarbu Państwa), Elavon i wieloma innymi

Kosmetyki i uroda – wprowadzaliśmy w Polsce i na wybrane rynki centralnej Europy marki CD oraz Rapid White; współpraca z Avon, Neu Lash i innymi

Transport i logistyka – długoletnia współpraca z DB Schenker - liderem branży TSL, liniami lotniczymi Small Planet oraz praca dla trucków z gwiazdą Mercedesa

Farmaceutyki i zdrowie – klientów, których obsługiwaliśmy przez ostatnie lata można wyliczać i wyliczać: Gedeon Richter, Sanofi, Durex, Orkla Health (Litozin, Bodymax, Salvequick, Kalms, Möller's Bio-Oil).

#8 realizujemy projekty w Polsce, w Europie i na świecie

Jesteśmy polską firmą i większość projektów realizujemy w Polsce, jednak często zajmujemy się koordynacją i wdrażaniem projektów na różnych rynkach. Nasze międzynarodowe doświadczenie zaczęło się wiele lat temu, od konsultacji i koordynacji wprowadzania paliw Shell V-Power w krajach wschodniej Europy i w Turcji. Później skutecznie realizowaliśmy projekty w Rosji, Słowenii, Słowacji i na Węgrzech, odnosząc sukcesy dla naszych polskich i zagranicznych klientów. Pomagaliśmy firmom i instytucjom w znalezieniu partnerów komunikacyjnych w USA, na Bliskim Wschodzie i innych częściach świata.

Dzięki członkostwu w sieci Public Relations Global Network mamy dostęp do największych i najważniejszych rynków świata. Możemy koordynować i realizować projekty dla klientów, traktując naszą agencję jako strategiczny hub komunikacyjny.

#9 pracujemy na technologiach Microsoft i nie tylko

Współpraca z nami jest szybka, komfortowa i bezpieczna. Pracujemy w środowisku Microsoft Office i korzystamy tylko z legalnych wersji oprogramowania tego pakietu biurowego. Mamy zawsze dostęp do najnowszych wersji MS PowerPoint, MS Excel, MS Word oraz szkoleń. Realizując projekty używamy powierzchni dyskowej w chmurze OneDrive oraz programu pomagającemu w zespołowej realizacji projektów - Yammer. Spotkania wirtualne odbywamy poprzez szyfrowane narzędzie Skype for business.

Poza tym, dzięki technologii VPN managerowie posiadają zdalny, kodowany dostęp do dysków. Korzystamy z legalnych źródeł fotograficznych i video. Frazy Google’owe analizujemy przy użyciu SEMSTORM.

#10 działamy od 1990 jako jedna z najdłużej działających agencji w Polsce

Zaczęliśmy wcześniej niż powstały Zjednoczone Niemcy i zanim rozpadł się Związek Radziecki, pojawiliśmy się wcześniej niż hit „Ice Ice Baby” Vanila Ice, a strategie komunikacyjne realizowaliśmy jeszcze przed wejściem Polski do struktur NATO.

Działamy dokładnie od 7 kwietnia 1990 r. i stale zmieniamy się razem z rozwijającą się komunikacją marketingową. Kiedyś na konferencje prasowe zapraszaliśmy za pomocą faxu (dzwoniliśmy wtedy i pytaliśmy, czy fax redakcji ma aby na pewno załadowany papier), teraz zapraszamy na Facebookowe konferencje live za pomocą Messengera. Kiedyś robiliśmy PR dla koncertów U2 i Aerosmith, teraz robimy koncerty dla naszych klientów eventowych. Zmieniamy się nieustannie, ale komunikacja sprawia nam zawsze taką samą radość.

Wiesz już sporo o Multi.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą lub chcesz dołączyć do naszego zespołu, zapraszamy do kontaktu!  

Usługi

Mariusz Pleban

Mariusz Pleban – właściciel i prezes Multi Communications, jednej z największych i najbardziej doświadczonych agencji Public Relations w Polsce. Specjalista zintegrowanej komunikacji marketingowej i PR. Przez 8 lat był wiceprezesem i członkiem Rady Związku Firm Public Relations. Obecnie sprawuje funkcję wiceprezesa zarządu Klubu Agencji Eventowych (KAE), działającego w ramach organizacji SKM SAR.

Wykłada na London School of Public Relations (prestiżowej globalnej sieci szkół PR), a także w Szkole Strategii Marki. Jest trenerem ICAN Institute (wydawcy renomowanego Harvard Business Review Polska). Prowadzi zajęcia w ramach projektów skierowanych do wyższej i średniej kadry zarządzającej. Jest również prelegentem na branżowych kongresach takich jak PR Forum, czy Harvard Business Review. Gościnnie wykłada na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych.

Z Multi Communications, a tym samym z branżą PR związany jest od 1997 roku. W tej firmie przechodził całą ścieżkę kariery od account managera (niższe stanowisko kierownicze) poprzez partnera zarządzającego, aż do właściciela i prezesa w jednej osobie.

Kierowana przez Mariusza Plebana firma zdobyła wiele prestiżowych nagród w swojej branży. Jako jedyna z polskich agencji PR należy do sieci niezależnych agencji Public Relations Global Network.

W notce wykorzystano fragment książki: Praca w PR dostarcza wrażeń i czyni życie ciekawszym. Najważniejsze etapy w karierze Mariusza Plebana, Warszawa 2010

Kontakt

/files/about/mariusz_pleban_bottom.jpg

Barbara Pleban

Współwłaściciel i wiceprezes Multi Communications.

Pełniła kluczowe funkcje z zakresu doradztwa w dziedzinie komunikacji strategicznej w Limitless (grupa Nakheel) Kompanii Piwowarskiej, IBM Business Consulting Services oraz PricewaterhouseCoopers.

Wcześniej była odpowiedzialna za stworzenie identyfikacji wizualnej Multi Banku. W latach 1994 – 1997 wpółtworzyła wiele aspektów polskiej polityki zagranicznej w obszarze integracji z Unią Europejską w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Specjalizuje się w doradztwie zarządom firm w zakresie zintegrowanej komunikacji public relations w obszarach: korporacyjnym, produktowym, B2B, zarządzania relacjami z interesariuszami oraz zarządzania kryzysowego.

Przeprowadziła wiele treningów medialnych oraz coachingów komunikacyjnych z prezesami i zarządami firm. Współpracowała w tym zakresie m.in. z Beskidzkim Domem Maklerskim, Provimi (prezes), Lux Med d. Centrum Medycznym LIM, PwC, IBM Business Consulting Services, Kompanią Piwowarską, Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie, PKN ORLEN, Qualia, GSK.
Z branżą public relations związana jest od 1997 roku.

Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Akademii Dyplomatycznej Clingendael w Hadze (Netherlands Institute of International Relations).

Jest praktykiem NLP oraz certyfikowanym coachem ICC.

Kontakt

/files/about/barbara_pleban_bottom.jpg

Małgorzata Olkowicz

 Specjalistka, ekspertka w dziedzinie planowania i organizacji eventów. Z branżą MICE związana od 2001 roku.

Współpracowała z klientami wielu sektorów, między innymi:

  • elektroniki i AGD (Philips Polska, Fujitsu, Toshiba),
  • informatyki (Microsoft Polska, IBM Polska),
  • motoryzacji (Mercedes-Benz Polska, GM Poland, Volvo Auto Polska, Nissan Polska, Citroen Polska),
  • farmacji (Janssen Cilag, Sanofi Aventis, Gedeon Richter).

Od 2007 roku kieruje doświadczonym zespołem Multi Event – do 2017 roku jako project director, od 2018 roku na stanowisku event directora.

W 2015 roku została wykładowcą w Szkole Strategii Marki Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, by dzielić się swoim doświadczeniem i wspierać młodych adeptów sztuki eventowej. 

Dobre zaprojektowanie doświadczeń odbiorców w trakcie eventu uważa za kluczowy element strategii działań tego rodzaju. Wierzy w siłę relacji opartych na wzajemnym szacunku i uczciwości.

Prywatnie – mężatka z ponad 30-letnim stażem i mama trójki dorosłych dzieci.

Kontakt

/files/about/malgorzata_olkowicz_bottom.jpg

Urszula Matej-Bil

Urszula Matej-Bil (Account Director)

Dołączyła do zespołu Multi Communications w 2016 roku. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną dla wiodących międzynarodowych firm i marek z różnorodnych sektorów. Wcześniej pracowała w Questia Communications Management Consultants oraz Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej, wewnętrznej, produktowej (wprowadzenie nowych produktów i marek), B2B i kryzysowej, a także w kontaktach z mediami, influencerami, celebrytami i liderami opinii. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu projektów z zakresu Public Affairs, programów CSR, szkoleń mediowych oraz audytów komunikacyjnych.

Wybrani klienci: PAYBACK, Nationale-Nederlanden, Michael Page, Credit Suisse, Blackstone, Stadler, Air Products, IKEA Industry, IKEA Retail, Skanska Property Poland, Tetra Pak, Unilever, Starbucks, Sephora, Decathlon, Lay’s, Sunbites, centra handlowe.

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunek zarządzanie i marketing oraz studiów doktoranckich na kierunku zarządzanie na tej samej uczelni.

 

Kontakt

/files/about/ula_matej-bil.jpg

Public Relations Global Network - PRGN

Multi Communications posiada liczne grono sprawdzonych partnerów z branży public relations aktywnych na 80 rynkach świata, a zrzeszonych w sieci Public Relations Global Network.

Public Relations Global Network to ponad 50 niezależnych firm świadczących usługi na najwyższym poziomie, posiadających rozbudowaną sieć kontaktów, mających ugruntowaną pozycję na swoich rynkach lokalnych. PRGN to ponad 1000 ekspertów znających specyfikę działań prowadzonych na 6 kontynentach, wśród różnych kultur i grup społecznych.

Firmy zrzeszone w sieci reprezentują najwyższe światowe standardy i kierują się wysoką etyką prowadzonych działań.

Współpracujemy, dzielimy się doświadczeniami, udzielamy sobie nawzajem profesjonalnego wsparcia. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać każdemu globalnemu wyzwaniu.

Multi Communications jest jedynym reprezentantem Polski w Public Relations Global Network.

Ameryka Północna

Kanada/Toronto

USA

 

Ameryka Południowa

Argentyna

Brazylia

Chile

 

Europa

Austria

Niemcy

Francja

Wielka Brytania

Belgia

Irlandia

Włochy

Holandia

Polska

Hiszpania

Szwecja

Węgry

Portugalia

Szwajcaria

Litwa

Rumunia

Dania

 

Azja

Dubaj

Indie

Japonia

Korea

Chiny

Singapur

Rosja

Bułgaria

 

Afryka

Afryka Południowa

 

Australia

 

 

 

Kontakt

/files/about/logo-prgn_1.png